Na Mazury

Planując wyjazd urlopowy warto odwrócić wzrok od dalekich krajów i egzotycznych wypraw i spojrzeć nieco bliżej, na miejsce niejednokrotnie o wiele bardziej urokliwe, osobliwe i na swój sposób magiczne a do tego wyjątkowe w skali świata. W granicach Polski leży bowiem kraina, która jak magnes przyciąga coraz większe rzesze turystów w tym bardzo wielu zagranicznych.

Mazury, bo o nich mowa to region Polski położony w północno-wschodniej części kraju.

na mazury

Jest granicznym rejonem z Rosją oraz Litwą. Usiane pięknymi jeziorami, urokliwymi lasami oraz pięknymi łąkami Mazury powalają bogactwem przyrody oraz złożonością możliwych do obserwacji krajobrazów. Pagórki, łąki, jeziora i lasy przywodzą na myśl krainę spokoju, wspomnienie dzieciństwa a także bajkowe opowieści o krainach za siedmioma górami i lasami. Wraz ze wzrostem zainteresowania turystów tym regionem Polski, powiększała się też baza noclegowa. Obok typowych noclegów w prywatnych domach, gdzie można skorzystać z pokoju niekiedy z kuchnią a często nawet poznać smak kuchni gospodyni, który pojawia się też w coraz większej ilości ośrodków wypoczynkowych, które oferują wysoki standard zakwaterowania oraz niepowtarzalną lokalną kuchnię. Wszystko to sprawia, że Mazury są wyjątkowo atrakcyjną opcją na wakacyjny wyjazd jeszcze tego lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>