Pokój w pensjonacie

Pokój w pensjonacie w praktyce.

Wiele osób wyjeżdżając na wakacje korzysta z bazy noclegowej w postaci kwater prywatnych czy pensjonatów. Jest to niewątpliwie najtańsze i najpopularniejsze rozwiązanie. Koszt wynajęcia pokoju uzależniony jest od standardu, ten z kolei od wyposażenia pokoju, przede wszystkim od ilości i jakości mebli. Jednym z najczęstszych rozwiązań jest ograniczenie się do niezbędnych przedmiotów czyli łóżka lub łóżek, szafki nocnej lub małej, podręcznej szafki, dużej szafy z półkami i wieszakami oraz małego stolika. W pokojach tego typu rzadko pojawiają się krzesła, najczęściej są tam pufy lub fotele, nierzadko można spotkać telewizor. Dodatkowym elementem jest łazienka, stanowiąca nierzadko dopełnienie kwatery. Meble w pokojach wczasowych powinny być wygodne i funkcjonalne, przeciętny wczasowicz zwraca bardziej uwagę na samo wyposażenie i funkcjonalność mebli niż na ich styl.

pokój w pensjonacie

Ważne jest więc, aby tapczan czy sofa były wygodne i posiadały możliwość schowania pościeli, szafa powinna mieć odpowiednią ilość półek i wieszaków. W przeciętnym pensjonacie nie ma więc rzeźbionych, stylowych mebli, główny nacisk kładzie się bowiem na funkcjonalność i wygodę. Ważne jest jednak, aby meble nie były zniszczone czy uszkodzone, nie powinno być na nich zadrapań, zarysowań czy pęknięć. Istotne jest także, aby meble współgrały ze sobą i pozostałym wyposażeniem pod względem kolorystycznym, estetyka jest bowiem ważna w każdej kwestii. Z pewnością przyjemną kwaterą okaże się pokój z meblami w jednym kolorze, sofą i fotelem w podobnym kolorze, współgrającym z kolorem ścian i zasłon, natomiast w sytuacji, gdy każdy mebel będzie prezentował inny styl czy choćby wzór wykonania, a kolory elementów wykończenia będą dobierane przypadkowo, pokój ten zostanie przez turystów oceniony zgoła negatywnie. Istotny jest także sposób ustawienia mebli. Podręczna szafka powinna znajdować się w pobliżu łóżka, szafka z telewizorem w miejscu widocznym dla osób siedzących na tapczanie czy w fotelu. Pokoje gościnne posiadają zwykle niewielką powierzchnię, ewentualne przestawianie mebli może więc stanowić problem, dlatego też istotne jest właściwe ich ustawienie w momencie planowania zagospodarowania pokoju. Właściwy dobór mebli pełni w tej sytuacji zarówno funkcję estetyczną, jak również użytkową.

Jak pokój w pensjonacie wygląda na Mazurach?

O tym będę pisała niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>